bulls wizards

Liczyliśmy, że po wspaniałym meczu przeciwko Pistons, Bulls będą kontynuować serię. Niestety oni przegrywają czwarty mecz z ostatnich pięciu i musimy zastanawiać się – na co ich faktycznie stać w tym sezonie?

Już od początku spotkania widoczne było mniejsze zaangażowanie graczy Chicago niż miało to miejsce w pojedynku z Pistons. Z polskiej chociaż na ‘dzień dobry’ Gortat dostał czapę od Taja, to był widocznym zawodnikiem gości. Jednak to Gibson imponował na początku, bo zaczął spotkanie kontynuując niesamowitą serię 8 trafień z poprzedniego spotkania i przedłużając ją do 12/12 (4/4 w pierwszych minutach meczu z Wiz). Dobre wejście z ławki zaliczył Nikola Mirotic, który w pierwszych minutach swojej obecności na boisku, dwukrotnie zebrał w ataku, a potem trafił jeszcze trójkę. Byki zrobili run 15-3, co zaowocowało wynikiem po pierwszej kwarcie 33-22.

Całkiem dobrze drugą kwartę zaczęli rezerwowi z Wade’em na boisku, chociaż w zbieraniu sędziowie wspomagali rywali traktując skakanie po plecach graczom Chicago jako czystą grę. Słabo grał Doug, który mimo wolnych pozycji seryjnie pudłował. Szybko miejscowi stracili dwucyfrową przewagę i nie wiele w tej materii pomogło ponowne werjście na parkiet starterów. Irytujące były sytuacje, kiedy Bulls nie wracali się do obrony i musieliśmy oglądać sytuację, gdy gracze ze stolicy mieli kontry 3 na 1. Po runie 9-0 to oni wyszli na prowadzenie 53-52. Po 24 minutach Bulls prowadzili 56-55. Gibson miał 11 punktów i oddał 13 rzutów bez pudła (w ciągu dwóch spotkań).

Pięknie swoimi hakami zaczął drugą połowę RoLo, ale tym samym odpowiedział mu Marcin Gortat. Kwarta toczyła się w rytmie punkt za punkt, gdzie po stronie Byków głowne ofensywne role grali Jimmy Butler i Taj Gibson. Wizards udało się na chwilę zbudować przewagę pięciu oczek, ale zniwelowali ją celnymi rzutami z dystansu Niko i Doug. Ostatecznie przed decydującą odsłoną był remis po 77.

Szaloną trójkę trafił dla Wizards Thornton na początku 4 kwarty. Dla Byków layupami rozmontowywał obronę przeciwników Grant – 5 oczek w 2 minuty. Fantastyczną trójkę rzucił teź Mirotic i zapowiadała się bardzo ciężka kwarta. Jednak w połowie tej odsłony Wiz odjechali na 4 punkty.  Bulls próbujący odrabiać tak fatalnie ustawiali się w ofensywie, że rywal po ich niecelnych rzutach miał proste kontry. Pozwoliło to gościom na zbudowanie sporej przewagi. W ostatnich minutach jeszcze niemal w pojedynkę walczył Dwayne Wade, lecz jedynym jego sukcesem było zmniejszenie strat do 4 oczek.

- Kolejny świetny mecz Taja Gibsona – 17 punktów (8/12 FG), 11 zbiórek, 3 bloki. Ciężko przyczepić się do jego gry.

- Do trzeciej kwarty wyglądało to wszystko ok, myślę, że zabrakło trochę szczęścia przy niektórych rzutach. Tego zaś Wizards w czwartej kwarcie nie brakowało.

- Ofensywna deska. Mimo obecności Gortata pod koszem, Taj i Jimmy (duet miał 9 ofensywnych zbiórek) zaliczyli łącznie 17 piłek złapanych na tablicy rywali.

- Efektywny Felicio – 3/3 FG – 6 punktów, 3 zbiórki w 7 minut na boisku.

- Jeden z najlepszych występów Miroticia w tym sezonie – 11 punktów, 6 zbiórek, sporo walki – jako jedyny miał dodatni bilans punktowy, gdy był na boisku.

- Trio Bulls zawiodło na całej linii: trafili 14 z 50 prób i zrobili 9 strat.

-  To już niejako norma – słabe trójki – 6/21.

- Bardzo przeciętna defensywa  – 52% FG rywali i mega wolne wracanie do obrony.

- Trochę irytują mnie skrajne nastroje kibiców Bulls jakie widzę co mecz. Spokojnie ludzie, ten sezon jest przejściowy, nie wieszajmy psów na Bykach za to co grają. Przed sezonie zasatanawiano się czy Bulls wejdą w ogóle do playoff i przykro to przyznać, ale to jest to co Bulls w tym sezonie, najwyżej mogą osiągnąć. Wszystko wyżej to wartość dodana.